WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Ochrona infrastruktury drogowej w powiecie tucholskim

Po skierowaniu pojazdów na punkt kontrolny, dokonano ich ważenia, które potwierdziło, iż podejrzenia inspektorów były trafne. Zatrzymane pojazdy, znacząco bowiem przekraczały dopuszczalne parametry wagowe. Pierwszy z nich ważył 38,9t a drugi aż 42,9 t przy dopuszczalnych 32 t. Naciski na podwójne osie napędowe zostały natomiast przekroczone  o odpowiednio 6 t oraz 8t. .
W stosunku do przewoźników drogowych zostały wszczęte postępowania wyjaśniające, natomiast kierowcy zostali ukarani stosownymi mandatami karnymi. Dodatkowo w trakcie prowadzonej kontroli, przewoźnicy zorganizowali sprzęt, za pomocą którego przeładowali nadmiar ładunku na inne podstawione przez siebie samochody, co uchroniło ich, przed usunięciem kontrolowanych pojazdów na parking depozytowy.

  

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności