WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Papierowy ładunek

Kolejny już raz dokonano zatrzymania pojazdu, który to poprzez swoje parametry drogowe nie tylko niszczył drogi, ale również zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym.
W środę 5 stycznia br., inspektorzy z WITD w Bydgoszczy podczas pełnienia czynności kontrolnych na terenie powiatu nakielskiego, wytypowali do kontroli 2 - osiowy samochód ciężarowy, którym wykonywano niezarobkowy przewóz drogowy papieru, który to był umieszczony na paletach. 
Kontrola wagowa wykazała znaczne przekroczenie dopuszczalnego nacisku osi napędowej pojazdu. Przy dopuszczalnym nacisku 11,5 t, uzyskany wynik z ważenia wynosił aż 13,9 t. Przekroczenie nacisku osi generowało równocześnie przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej ustalonej na 18 t. o ponad 4 tony. 
Wobec podmiotu wykonującego przewóz wszczęto postępowanie wyjaśniające, kierującego ukarano mandatem karnym, a przewóz wstrzymano do czasu przywrócenia normatywności pojazdu. Ponadto, w toku kontroli stwierdzono, że kontrolowane przedsiębiorstwo nie posiada wymaganego zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne oraz narusza przepisy dotyczące użytkowania urządzeń rejestrujących .Powyższe będzie przedmiotem osobnego postępowania administracyjnego.  

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności