WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Pechowy piątek trzynastego

W piątek 13 listopada br. inspektorzy z inowrocławskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania kontrolne pod kątem weryfikacji mas całkowitych i nacisków osi pojazdów. Wytypowana przez nich do kontroli 4-osiowa wywrotka z piaskiem zamiast dopuszczalnych 34 ton ważyła o ponad 8 ton więcej, a naciski jej podwójnej osi napędowej wynosiły 24,5 tony i o 5,5 tony przekraczały 19-tonową normę. Z kolei holenderski zestaw przewożący drób w klatkach zamiast dopuszczalnych 40 ton ważył 1,6 tony więcej. Za ciężki o prawie 5 ton okazał się także pojazd członowy, którym przewoźnik litewski wykonywał transport elementów stalowych. 
Kierowcy, którzy prowadzili przeładowane pojazdy, otrzymali mandaty karne. Z kolei wobec przewoźników drogowych naruszających przepisy regulujące dopuszczalne wymiary, masy i naciski osi pojazdów zostały wszczęte postępowania administracyjne o nałożenie kar pieniężnych w wysokości od 5000 zł do 15000 zł. Zagraniczni przedsiębiorcy musieli na ich poczet uiścić kaucje. Ponadto pojazdy, aby mogły kontynuować przewozy, musiał zostać częściowo rozładowane.  
 

 
 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności