WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Pędząc po angielsku spowodował wypadek

Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą przystosowaną konstrukcyjnie do przewozu żywych zwierząt podczas manewru wyprzedzania rowerzysty ominął wyspę na jezdni niewłaściwą (lewą) stroną, wskutek czego doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym prawidłowo z przeciwnego kierunku osobowym busem, którym podróżowało 7 pracowników firmy budowlanej. W wyniku zderzenia kierowca oraz wszyscy pasażerowie busa doznali poważnych obrażeń. Stan czterech z nich ratownicy określili jako bardzo poważny. Dwóch najbardziej poszkodowanych w wypadku śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowały do szpitali we Włocławku i Radziejowie.
Inspektorzy WITD w Bydgoszczy na wniosek obecnego na miejscu zdarzenia Prokuratora pobrali oraz zabezpieczyli dane z pamięci tachografu cyfrowego. W wyniku analizy tych danych inspektorzy ITD ustalili, że bezpośrednio przed zdarzeniem pojazd członowy poruszał się ze stałą prędkością dochodzącą do 89 km/h.

 
 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności