WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Pojazd przeładowany o ponad 8 ton

W dniu 27 marca br. w Trzeciewnicy, na drodze krajowej nr 10, inspektorzy z WITD w Bydgoszczy wytypowali do kontroli 3-osiowy samochód ciężarowy, którym przedsiębiorca z woj. mazowieckiego przewoził wyprodukowane i załadowane przez siebie dwa betonowe szamba. Już na pierwszy rzut oka widać było, że pojazd jest przeładowany. Ważenie tylko potwierdziło przypuszczenia inspektorów ITD. Rzeczywista masa całkowita pojazdu zamiast dopuszczalnych 26 ton wyniosła 34,3 t, a nacisk jego podwójnej osi napędowej wyniósł 25,6 t i przekroczył wartość dopuszczalną (19 t) o 6,6 t. Przewożone ładunki (dwa zbiorniki betonowe) pozwalały na ich transport pojazdami normatywnymi. Dlatego z tytułu przejazdu po drogach publicznych pojazdem nienormatywnym niezgodnie z przepisami ustawy-Prawo o ruchu drogowym wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne o nałożenie kary pieniężnej w wysokości 15000 zł.
Ponadto, w trosce o stan nawierzchni dróg publicznych, kierujący został zobligowany do rozładowania nadwyżki przewożonego ładunku i tym samym przywrócenia normatywnych parametrów pojazdu.

 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności