WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Pomoc drogowa do przewozu kontenerów

W dniu 12 lutego br. na drodze krajowej nr 15 w Żegotkach,  zespół kontrolny z inowrocławskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do rutynowej kontroli pojazd członowy, którym krajowy przewoźnik drogowy realizował usługę transportową kontenera 20-stopowego z ładunkiem skrobi ziemniaczanej w workach.
Analizując dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym ciągnika kontrolujący inspektor stwierdził, że ma do czynienia z… pojazdem specjalnym pomocy drogowej. Takie dane znajdowały się także z Centralnej Ewidencji Pojazdu. W rzeczywistości kontrolowany pojazd nie spełniał warunków technicznych wymaganych dla pojazdów specjalnych pomocy drogowej, był standardowym ciągnikiem samochodowym posiadającym siodłowe urządzenie sprzęgające i tym samym przystosowanym do ciągnięcia naczep i taką rolę pełnił. Przyczyną niezgodnych ze stanem faktycznym danych zawartych w dokumentacji rejestracyjnej tego pojazdu mógł być fakt, że pojazdy specjalne zwolnione są m.in. z niektórych należności podatkowych.
Z uwagi na niezgodność danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym dotyczących rodzaju i przeznaczenia pojazdu inspektor ITD elektronicznie zatrzymał jego dowód rejestracyjny, a pojazd został skierowany na badanie techniczne mające na celu ustalenie i wprowadzenie do Centralnej Ewidencji Pojazdów oraz dowodu rejestracyjnego jego prawidłowych danych.


 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności