WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Ponad 46 ton na kołach

W dniu 18 października  inspektorzy z Oddziału Terenowego WITD w Inowrocław przeprowadzili kontrole pojazdów wykonujących przewozy drogowe na terenie miasta Łabiszyn.
Głównym celem kontroli było ustalenie czy kierujący pojazdami ciężarowymi wykonują przewóz materiałów sypkich zgodnie z przepisami.
Jeden z pojazdów ważył niespełna 50t,  a drugi 46 ton, przy dopuszczalnej masie całkowitej 40 ton. W związku z powyższym wszczęto dwa postępowania administracyjne wobec przewoźnika, zagrożone wydaniem decyzji administracyjnych na kwotę 54 tyś. złotych.
Dodatkowo, w jednym z kontrolowanych pojazdów stwierdzono wykonywanie przewozu drogowego pojazdem niewyposażonym w wymagany tachograf posiadający świadectwo homologacji typu.
Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi na łączną kwotę 1000 zł.
Przewoźnik na miejsce kontroli podstawił dodatkowy pojazd oraz koparkę, celem przeładowania nadwyżki ładunków z kontrolowanych pojazdów. 

 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności