WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Przeładowanym pojazdem, bez prawidłowego odpoczynku

 We wczesnych godzinach porannych w dniu wczorajszym do kontroli wytypowany został zespół pojazdów przewożący dwa kontenery 20-sto stopowe. Pojazd skierowany zostały na stanowisko kontroli nacisków osi i mas całkowitych, gdzie dokonano jego ważenia.  Głównym powodem zatrzymania było znaczne przeładowanie pojazdu.  Przypuszczenia inspektorów i tym razem nie zawiodły. Wskazania wagi ujawniły, iż ośmioosiowy zespół pojazdów ważył ponad 63 tony przy dopuszczalnych 40.
Przedmiotowe naruszenia to nie jedyne ujawnione przez kujawsko-pomorskich inspektorów transportu drogowego. 
Inspektorzy ujawnili, iż ciągnik samochodowy nie  posiadał aktualnych badań technicznych a badanie sprawdzające tachografu również nie zostało wykonane w przepisowym terminie. 
Skutkiem kontroli były nałożone mandaty na kierowcę, wszczęte trzy postępowania administracyjne na przewoźnika drogowego oraz zakaz dalszej jazdy do czasu przywrócenia normatywności pojazdu i odebranie prawidłowego odpoczynku przez kierującego.

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności