WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Przewoził w ładowni małej ciężarówki cztery osoby

W trakcie kontroli okazało się, że w ładowni pojazdu, zamiast zbyt dużej ilości ładunku znajduje się… czterech pasażerów.
Kierujący, będący pracownikiem firmy obsługującej przeprowadzki, tłumaczył inspektorom ITD, że przewożone na ładowni pojazdu dodatkowe osoby są tragarzami, dla których pracodawca nie zapewnił innego środka transportu. Ponadto okazało się, że od miesiąca pojazd nie posiada ważnego badania technicznego.
W związku z faktem, że przewożenie samochodem ciężarowym dodatkowych czterech osób, ponad liczbę miejsc określoną jego w dowodzie rejestracyjnym, stanowiło przesłankę do zatrzymania prawa jazdy kierującemu, inspektorzy wezwali patrol „drogówki”, celem wykonania dalszych czynności.
Taki sposób przewożenia pasażerów był przejawem bezmyślności i mógł zakończyć się tragicznie, gdyby podróż nie została przerwana przez inspektorów ITD.


 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności