WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Przewoźnik z Rumunii bez wymaganej licencji wspólnotowej

W trakcie kontroli drogowej inspektor ITD stwierdził, że termin ważności okazanej przez kierowcę licencji wspólnotowej na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego rzeczy upłynął w połowie grudnia 2016 r. Innej ważnej licencji kierowca nie posiadał w pojeździe i nie okazał w trakcie kontroli. W związku z powyższym stwierdzono wykonywanie przez przewoźnika z Rumunii międzynarodowego transportu drogowego rzeczy bez wymaganej licencji, skutkiem czego pojazd został usunięty na parking depozytowy do czasu uiszczenia kaucji na poczet wszczętego w tej sprawie przez organ Inspekcji Transportu Drogowego postępowania administracyjnego.
Po dwóch dniach przewoźnik okazał nową licencję wspólnotową, którą uzyskał dopiero w dniu 9 lutego br. Tym samym przewoźnik z Rumunii w dniu 7 lutego br. wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy bez wymaganej licencji wspólnotowej, o którą wystąpił dopiero w wyniku kontroli podjętej na terytorium Polski przez Inspekcję Transportu Drogowego i wstrzymaniu pojazdu wraz z przewożonym ładunkiem na parkingu depozytowym.

 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności