WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Przewozy osób bez licencji za to z aplikacją

W dniu 16 maja br. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnienie i wyeliminowanie pojazdów w sposób nielegalny świadczących samochodami osobowymi zarobkowe przewozy drogowe osób. W ich wyniku zatrzymanych zostały dwa pojazdy osobowe: Opel Zafira oraz Mercedes Viano, którymi wykonywane były zarobkowe przewozy pasażerów  z wykorzystaniem aplikacji internetowej instalowanej w telefonach komórkowych i umożliwiającej kojarzenie  kierowców z pasażerami. Poddane kontroli przewozy drogowe w sposób łudzący przypominały usługi transportu drogowego osób taksówką, jednak z legalną działalnością tego typu nie miały nic wspólnego. Kierowcy świadczący działalność regulowaną przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym i zarobkujący na wykonywaniu usług przewozowych nie posiadali bowiem wymaganych do tego uprawnień w postaci odpowiednich licencji. Ponadto realizowane przez nich usługi odbywały się wbrew przepisom regulującym zasady świadczenia przewozów okazjonalnych osób, które co do zasady mogą być wykonywane pojazdami konstrukcyjnie przystosowanymi do przewozu powyżej 7 osób.
Wobec każdego z „przedsiębiorczych” kierowców zostało wszczęte postępowanie administracyjne o nałożenie kary pieniężnej.
 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności