WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Przez pół Polski przeładowanym busem...

W dniu 18 marca 2020 r., inspektorzy z WITD w Bydgoszczy, pełniąc obowiązki służbowe na terenie powiatu nakielskiego, zatrzymali do kontroli dostawcze Iveco o DMC 3500kg, którym przewożone były blaszane garaże.
Ważenie pojazdu wykazało, że waży on 8200kg, czyli o 4700 kg za dużo. Załadowanie tak dużego i ciężkiego towaru spowodowało również  znaczne obciążenie jego tyłu, przez co naruszona została jego stateczność.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że tak przeciążonym pojazdem, kierujący przyjechał  w okolice Nakła nad Notecią aż z województwa małopolskiego, gdzie garaże zostały wyprodukowane.
Za stwierdzone naruszenia kierującego ukarano wysokimi mandatami karnymi, a przed kontynuacją przewozu, pojazd musiał zostać przywrócony do normatywności.
  
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności