WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
ROADPOL SAFETY DAYS w powiecie toruńskim

Wczoraj (21.09.) na autostradzie A1 w Nowej Wsi odbyła się akcja profilaktyczna dotycząca bezpieczeństwa na drodze przeprowadzona przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wspólnie z Mundurowym Klubem Motorowym RP. Do akcji włączyli się Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Inspekcja Transportu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu oraz Robert Majewski „Sauron” z grupy tworzącej fundację Bezpieczni.eu.
Zainteresowani mogli wziąć udział w kursie pierwszej pomocy oraz skorzystać z symulatora dachowania. Do akcji włączyli się liczni partnerzy, którzy przekazali upominki dla uczestników wydarzenia.
Podczas przedsięwzięcia policjanci, inspektorzy transportu drogowego i żandarmeria wojskowa sprawdzali stan techniczny zatrzymujących się na parkingu przy autostradzie pojazdów oraz przypominali kierowcom i pasażerom zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.
Kierowcy mogli skorzystać z krótkiego kursu pierwszej pomocy, który prowadził ratownik drogowy, a także z symulatora dachowania, udostępnionego przez WORD w Toruniu.
Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali upominki ufundowane przez organizatorów.
Działania w Nowej Wsi odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji ROADPOL Safety Days, której głównym założeniem jest zminimalizowanie ryzyka wypadków drogowych, zwłaszcza tych śmiertelnych. W dniach 16-22 września 2021 r., podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności policjanci z całego kraju prowadzą działania mające na celu podniesienie świadomości o zagrożeniach w ruchu drogowym, a także promują przestrzeganie przepisów. Przedsięwzięcie koordynowane jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Źródło: KMP Toruń
  
 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności