WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Rumuński pojazd bez tachografu cyfrowego

W dniu 1 kwietnia br. na drodze ekspresowej S10, inspektorzy włocławskiego Oddziału Terenowego WITD w Bydgoszczy zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd członowy, którym przewoźnik rumuński realizował transport drogowy ładunków z Rumunii do Polski. W toku kontroli okazało się, że w ciągniku siodłowym zamontowany jest tachograf analogowy – podczas, kiedy przepisy o stosowaniu tachografów wymagają dla tego pojazdu cyfrowego urządzenia rejestrującego czas pracy kierowcy.
Z tytułu niewyposażenia pojazdu w wymagany tachograf cyfrowy zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające, a pojazd został zwolniony w miejsca kontroli dopiero po uiszczeniu przez przewoźnika kaucji w wysokości 10 000 zł.
 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności