WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Sfałszowane prawo jazdy

W godzinach wieczornych patrol Inspekcji Transportu Drogowego, prowadząc kontrole drogowe w powiecie toruńskim, zatrzymał m.in. dwu osiowy pojazd ciężarowy, należący do przewoźnika z Podlasia.
Kontrola dokumentów, a w szczególności prawa jazdy kierującego, wzbudziła uzasadnione podejrzenia funkcjonariuszy. Weryfikacja w posiadanych systemach okazanego dokumentu , uprawniającego do kierowania pojazdem ciężarowym, potwierdziła przypuszczenia kontrolujących. Kierowca od 2018 roku nie posiadał ważnego dokumentu – zostało one zatrzymane za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Kierowca przyznał się do zakupu sfałszowanego uprawnienia za kwotę 1200 zł.
 
Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu w celu prowadzenia dalszych czynności w sprawie.
 
Z tytułu stwierdzonych naruszeń inspektorzy wszczęli postępowania administracyjne wobec przewoźnika i zarządzającego transportem.
 
 

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności