WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Stan techniczny w roli głównej

W dniu 2 lipca br. inspektorzy pełniący służbę na drodze krajowej nr 10 – węzeł Toruń Południe, zatrzymali do kontroli  dwa pojazdy członowe wykonujące międzynarodowe przewozy drogowe.
Kontrola  stanu technicznego ukraińskiego przewoźnika wykazała nadmierne zużycie jednej z opon naczepy. Usterka techniczna polegała na miejscowych uszkodzeniach warstwy bieżnika i odsłonięciu  stalowego opasania. Usterka była na tyle niebezpieczna, że  zakwalifikowano ją do najwyższej kategorii usterek zgodnie z przepisami o kontroli drogowej i kontroli stanu technicznego.  Na miejscu mobilny serwis naprawy opon dokonał wymiany uszkodzonego ogumienia. Po ustaniu usterki pojazd mógł dalej kontynuować przewóz drogowy.
Tego samego dnia w tym, samym miejscu, poddano kontroli rumuńskiego przewoźnika.
W trakcie tej kontroli drogowej ujawniono usterkę niebezpieczną pojazdu silnikowego w postaci wielokrotnie pękniętej tarczy hamulcowej osi kierowanej. Z uwagi na usterkę techniczną, zagrażającą bezpieczeństwu w ruchu drogowym i braku inicjatywy ze strony przewoźnika( odnośnie naprawy), pojazd usunięto na parking depozytowy. Pojazd będzie mógł powrócić do ruchu drogowego po usunięciu usterki technicznej.
W opisywanych przypadkach kierowcy zostali ukarani stosowanymi mandatami karnymi a wobec przewoźników drogowych wszczęte zostały postępowania administracyjne zagrożone sankcją po 2000 zł.
 


 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności