WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Stan techniczny z wynikiem negatywnym

Wczoraj (04.07) w godzinach wieczornych inspektorzy, z włocławskiego oddziału WITD w Bydgoszczy,  na autostradzie A1 zatrzymali do kontroli przewoźnika z Białorusi, który wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy.
Kontrola stanu technicznego, w tym oględziny naczepy, ujawniły usterki techniczne, które  dyskwalifikowały ten pojazd z ruchu drogowego. Inspektorzy stwierdzili brak siłownika hamulcowego, brak zacisku hamulcowego i klocków hamulcowych na jednym z kół pojazdu.
Przedmiotowe usterki ujęte w przepisach regulujących techniczne kontrole drogowe stanowią najpoważniejsze usterki zakwalifikowane jako niebezpieczne i dalsze poruszanie się pojazdem jest możliwe wyłącznie po ich usunięciu.
Kierujący został ukarany stosownym mandatem karnym, wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne, a pojazd skierowano na parking depozytowy.
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności