WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Stonoga przeładowana i w złym stanie technicznym

W dniu 26 listopada br. na autostradzie A1  okolicach Torunia, inspektorzy z grudziądzkiego oddziału kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego wytypowali do kontroli wieloosiowy zespół pojazdów (tzw. stonogę), którym przewoźnik drogowy z woj. mazowieckiego przewoził dwa 20-stopowe kontenery morskie wypełnione ładunkami drobnicowymi. Ponieważ istniało uzasadnione przypuszczenie, że zestaw może być przeładowany, inspektorzy skierowali go na punkt kontrolny wyposażony w stanowisko ważenia pojazdów. Tam okazało się, że zespół pojazdów zamiast dopuszczalnych 40 ton waży 58,15 ton. Ponadto kontrola stanu technicznego ujawniła, że w ciągnikusamochodowymjest pęknięta tarcza hamulcowa jednego z kół przednich – co stanowi usterkę zakwalifikowaną jako niebezpieczną.
Z tytułu  wykonywania przewozu drogowego pojazdem nienormatywnym, a także w związku ze stwierdzoną usterką niebezpieczną, wobec przewoźnika zostały wszczęte postępowania administracyjne, a zestaw nie mógł kontynuować jazdy do czasu częściowego rozładowania nadwyżki przewożonego towaru i usunięcia usterki. 
  
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności