WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Stonoga przeładowana o ponad 18 ton

W dniu 28 kwietnia br. kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli wieloosiowy zespół pojazdów konstrukcyjnie przystosowany do przewozu kontenerów, którym przewoźnik drogowy z woj. warmińsko-mazurskiego transportował dwa kontenery 20-stopowe z ładunkami soków w beczkach. Po skierowaniu na wagę okazało się, że zestaw zamiast dopuszczalnych 40 ton waży o ponad 18 ton więcej (58,6 t). W tym przypadku 40 ton ważył sam ładunek, którego masa spowodowała także przekroczenie dopuszczalnego nacisku potrójnej osi przyczepy o 3,25 ton.
W związku z kierowaniem przeładowanym pojazdem kierowca został ukarany mandatem karnym, a wobec przewoźnika drogowego zostały wszczęte postępowania administracyjne zagrożone łączną karą w wysokości 25000 złotych. Ponadto inspektorzy zakazali kierowcy kontynuowania jazdy do czasu przywrócenia normatywności zespołu pojazdów.
 

 

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności