WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Stonoga przeładowana o prawie 24 tony

W dniu 15 października br. w godzinach rannych, udający się na punkt kontrolny drogą krajową nr 91 inspektorzy z włocławskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali zespół pojazdów, którym przewoźnik drogowy z woj. małopolskiego wykonywał transport dwóch kontenerów 20-stopowych z ładunkami drobnicowymi. Z uwagi na uzasadnione przypuszczenie, że zestaw może być przeładowany, inspektorzy skierowali go na stanowisko ważenia pojazdów. Przypuszczenie inspektorów całkowicie się potwierdziły: masa zestawu wyniosła 63,75 ton, a więc przekroczenie 40-tonowej normy o prawie 24 tony. Ponadto, wskutek przewozu ładunków o tak znacznej masie, przekroczone zostały dopuszczalne naciski osi ciągnika oraz przyczepy. Przepisy o ruchu pojazdów nienormatywnych wymagają także, aby zespół pojazdów, którego masa całkowita wynosi ponad 60 ton, był pilotowany przez co najmniej jeden pojazd „PILOT”. Ten wymóg również nie był spełniony.
Oprócz ukarania kierowcy mandatem karnym i wszczęcia postępowań administracyjnych wobec przewoźnika drogowego, inspektorzy ITD wstrzymali przewóz drogowy do czasu przywrócenia masy całkowitej i nacisków osi zespołu pojazdów do wartości normatywnych. 


 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności