WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Szamba betonowe za ciężkie o ponad 13 ton

 W dniu 21 maja br. na zjeździe z autostrady A1 inspektorzy z grudziądzkiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym przedsiębiorca z okolic Radomia przewoził cztery betonowe zbiorniki na nieczystości ciekłe. W związku z przypuszczeniem, że zestaw może być przeładowany, inspektorzy ITD skierowali go na punkt kontrolny w Grudziądzu wyposażony w stanowisko do ważenia pojazdów. Ich przypuszczenia okazały się uzasadnione, bowiem urządzenie ważące wskazało rzeczywistą masę całkowitą zespołu pojazdów 53,15 ton, zatem o ponad 13 ton więcej niż dopuszczają przepisy. Tak duża masa przewożonych zbiorników betonowych spowodowała także przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi pojazdu samochodowego i przyczepy. Przekroczenia tych parametrów wyniosły od 0,55 tony do 4,65 ton.
W związku ze stwierdzonym poruszaniem się po drogach publicznych przeładowanego środka transportu kierowca został ukarany mandatem karnym, a wobec podmiotu wykonującego przewóz drogowy wszczęto postępowanie administracyjne o nałożenie kary pieniężnej. Ponadto przewóz drogowy został wstrzymany do czasu przeładowania nadwyżki przewożonego ładunku na inny pojazd. 
 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności