WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Szkolenie dla przewoźników drogowych w WITD Bydgoszcz


Było to już drugie z kilku zaplanowanych na ten rok przez WITD w Bydgoszczy szkoleń tematycznych dla branży transportowej.
Celem tych spotkań jest podniesienie poziomu wiedzy i zapoznanie przedsiębiorców branży transportowej z aktualnymi zmianami w przepisach, a także wymiana informacji i poglądów w sprawach transportu drogowego pomiędzy środowiskiem przewoźników drogowych i organem kontroli. Uczestnikami spotkania szkoleniowo-informacyjnego w dniu 17 kwietnia br. byli przede wszystkim przewoźnicy drogowi zrzeszeni w Kujawsko-Pomorskim Stowarzyszeniu Przewoźników Drogowych im. Dionizego Woźnego z siedzibą w Lipnikach/Bydgoszczy oraz w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Pracodawców Transportu Nienormatywnego z siedzibą w Krakowie.
Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Bydgoszczy Waldemar Adametz oraz inspektor Państwowej Inspekcji Pracy przybliżyli zmiany w Kodeksie pracy obowiązujące od 2019 roku. Wyjaśnili także zasady rozliczania czasu pracy kierowców w porze nocnej. Z kolei Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Marcin Mroczkowski oraz Radca Prawny WITD w Bydgoszczy Paweł Utmańczyk omówili nurtujące środowisko transportowe zagadnienia związane z kontrolami ITD w siedzibach przedsiębiorstw. Przybliżyli też problematykę związaną z naruszeniami przepisów o zdatności technicznej pojazdów oraz naruszeniami dotyczącymi przekroczenia dopuszczalnych mas i wymiarów pojazdów, skutkującymi koniecznością uruchomienia procedury badania dobrej reputacji przewoźników drogowych. Omówiono także wyrok TSUE z dnia 21 marca br. w sprawie tzw. „dyrektywy naciskowej” 96/53/WE i jego skutki dla branży transportowej. Na zakończenie spotkania prelegenci odpowiadali na liczne pytania kierowane ze strony przewoźników drogowych dotyczące różnych aspektów funkcjonowania firm transportowych. 


  
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności