WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Szkolenie strzeleckie i medyczne inspektorów WITD w Bydgoszczy

Pierwsze z kilku zaplanowanych w tym roku szkoleń kujawsko-pomorskich inspektorów transportu drogowego odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i obejmowało posługiwanie się bronią palną oraz zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom różnego rodzaju zdarzeń – w szczególności wypadków drogowych. 
Na mocy ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym inspektorzy WITD w Bydgoszczy na co dzień wyposażeni są w broń palną, która służy do obrony w sytuacji bezpośredniego i bezprawnego ataku na ich zdrowie i życie. Ponadto pełniąc swoje obowiązki służbowe są oni świadkami różnych zdarzeń drogowych, w których konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Dlatego niezwykle istotne jest ciągłe doskonalenie swoich umiejętności w tym zakresie.

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności