WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Transport kontenerów...ciężka sprawa

Podczas działań w nocy 10/11 października br. na autostradzie A1, inspektorzy z włocławskiego Oddziału Terenowego WITD w Bydgoszczy wytypowali do kontroli cztery zespoły pojazdów, które przewoziły po dwa 20-stopowe kontenery morskie z różnego rodzaju ładunkami drobnicowymi. Wszystkie pojazdy zostały następnie zważone i… okazały się znacznie przeładowane. Urządzenia wagowe wskazały, że ich 40-tonowe dopuszczalne masy całkowite oraz naciski osi zostały znacznie przekroczone. „Najlżejszy” z pojazdów ważył ponad 56 ton, a niechlubny „rekordzista” – ponad 67 ton.
W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami inspektorzy ITD nałożyli mandaty karne na kierowców, wszczęli postępowania administracyjne wobec przewoźników drogowych o nałożenie kar pieniężnych w maksymalnych wysokościach przewidzianych za tego rodzaju naruszenia przez przepisy ustawy-Prawo o ruchu drogowym i ustawy o transporcie drogowym oraz nakazali rozładunki nadwyżek przewożonych ładunków.
 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności