WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Trzy stonogi na wadze ITD

W dniu 16 czerwca br. na autostradzie A1 w okolicach Torunia inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli trzy wieloosiowe zespoły pojazdów konstrukcyjnie przystosowane do przewozu kontenerów, czyli tzw. stonogi. W związku z przypuszczeniem, że pojazdy mogą być przeładowane, zostały one skierowane na stanowisko ważenia pojazdów. Urządzenia ważące wskazały masy całkowite zestawów: 43,95 ton, 62,75 ton oraz 65,40 ton, czyli znacznie więcej niż dopuszczalne 40 ton. Ponadto wszystkie trzy zespoły pojazdów miały przekroczone dopuszczalne naciski osi.
Inspektorzy nałożyli na kierowców mandaty karne, a wobec przewoźników drogowych zostały wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia wysokich kar pieniężnych. Ponadto pojazdy mogły opuścić miejsce kontroli dopiero po częściowym rozładunku kontenerów i przywróceniu mas całkowitych oraz nacisków osi do wartości zgodnych z przepisami. 
 


 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności