WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Turecki wyłacznik tachografu

W dniu 10 kwietnia inspektorzy z WITD w Bydgoszczy, pełniący czynności kontrolne na drodze ekspresowej nr 10, zatrzymali do kontroli pojazd członowy, którym przewoźnik turecki wykonywał przewóz rzeczy, na trasie Polska - Turcja. Inspektorzy, za pomocą specjalistycznego wyposażenia, dokonali kontroli zainstalowanego tachografu cyfrowego  wraz z jego instalacją elektryczną. W toku kontroli inspektorzy ujawnili, że do instalacji tachografu został podłączony dodatkowy układ elektroniczny, pozwalający na dowolne sterowanie zapisami tachografu. Dzięki temu niedozwolonemu urządzeniu, kierowca mógł wykonywać przewozy, a na swojej karcie, i w pamięci tachografu, rejestrować odpoczynek.
Pojazd został skierowany do uprawnionego warsztatu tachografów, gdzie niedozwolone urządzenie zostało zdemontowane, wymieniono „zmanipulowane” części instalacji i wykonano kalibracje tachografu.
Nieuczciwy przewoźnik z Turcji musiał, zgodnie z obowiązującymi przepisami, pokryć koszty naprawy instancji tachografu, i przed kontynuacją przewozu, wpłacić kaucję pieniężną na poczet przyszłej kary.
 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności