WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Tureckie DE JA VU

Zatrzymanym do kontroli w dniu 4 czerwca br. pojazdem członowym przewoźnik drogowy realizował transport drogowy art. Spożywczych z Turcji do Polski. Analiza czasu pracy kierowcy wykazała, że dopuścił się on wielokrotnych i rażących naruszeń norm socjalnych – m.in. prowadząc pojazd przez ponad 30 godzin odbierając w tym czasie tylko niecałe 2 godziny odpoczynku.
Kierowca został ukarany mandatem karnym i musiał odebrać wymagane odpoczynki, a wobec przewoźnika drogowego zostało wszczęte postepowanie administracyjne o nałożenie kary pieniężnej, która zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym została ograniczona do kwoty 12 tysięcy złotych.

Zaledwie pięć dni wcześniej w tym samym miejscu inspektorzy WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli innego, jeszcze bardziej „zapracowanego” kierowcę z Turcji, o czym informowaliśmy na naszej stronie internetowej:

www.witd.bydgoszcz.pl/AKTUALNOSCI/Pracowity-kierowca-z-Turcji-i-niebezpieczna-usterka-701.html

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności