WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Uciekające drób

Pierwsza próba zatrzymania pojazdu  nie powiodła się, kierowca zignorował sygnał do zatrzymania.
Inspektorzy podjęli pościg. Finalnie  pojazd skontrolowano na punkcie kontrolnym, na którym możliwe jest sprawdzenie parametrów wagowych. Powodem  nie zatrzymania się kierującego, jak się później okazało, był fakt że, pojazd jest znacznie przeciążony. W wyniku ważenia stwierdzono przekroczenie masy całkowitej o prawie 4,5 tony oraz przekroczenie nacisku osi napędowej o 1,250 t. 
Ponadto w toku kontroli stwierdzono, iż kierowca nie posiada wymaganego przepisami szkolenia okresowego dla kierowców zawodowych.
Z uwagi na fakt, iż przewożonym ładunkiem był żyw drób, na miejsce kontroli wezwano Powiatowego Lekarza Weterynarii.
Z tytułu naruszeń stwierdzonych podczas kontroli wszczęto postepowanie wyjaśniające. Na poczet przyszłych kar pobrano kaucję , a kierowcę ukarano mandatami karnymi.
 

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności