WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Ważenia dostawczaków

Działania kontrolne prowadzone były w kilku miejscach zlokalizowanych przy głównych szlakach komunikacyjnych naszego województwa. 
W sumie skontrolowano 45 pojazdów tego typu i we wszystkich przypadkach urządzenia wagowe wskazały przekroczenie limitu, określonego w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Niechlubny rekordzista ważył 7,3 t i był za ciężki o 3,8 t.
Kierowcy, którzy prowadzili przeładowane pojazdy zostali ukarani mandatami karnymi. Ponadto inspektorzy ITD wstrzymali przewozy do czasu rozładowania nadwyżki przewożonego ładunku.
W niektórych przypadkach nadmiar ładunku wymagał podstawienia dwóch, a nawet trzech pojazdów, na które przeładowano towar. 
Inspekcja Transportu Drogowego regularnie prowadzi działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w transporcie drogowym i zwalczanie nieuczciwej konkurencji. Dlatego działania, których celem jest ograniczenie ruchu przeładowanych pojazdów, będą kontynuowane.
 

  
 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności