WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Ważenia /małych/ ciężarówek

W przeprowadzeniu działań kontrolnych nieocenionym okazał się system monitorowania ruchu, dzięki któremu typowano do kontroli pojazdy, które następnie kierowane były na zatwierdzone stanowisko do pomiaru mas i nacisków osi, gdzie inspektorzy weryfikowali zapisy w dowodach rejestracyjnych (masy własne oraz dopuszczalne masy całkowite) ze stanem faktycznym.
Do kontroli wytypowanych zostało 14 pojazdów  które przewoziły znacznie więcej ładunku, niż pozwalały na to przepisy ruchu drogowego i w rzeczywistości ważyły ponad 4 tony, a niekiedy nawet ponad 8 ton.
Kierujących za stwierdzone naruszenia przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym ukarano stosownymi mandatami karnymi. Wszyscy nadmiernie załadowani „przewoźnicy” zostali zobligowani do przeładunku nadmiaru towaru.

 

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności