WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Ważenia na drogach kujawsko-pomorskiego.

Wczoraj (12 marca) inspektorzy transportu drogowego z WITD w Bydgoszczy w trzech miejscach naszego województwa prowadzili kontrole ukierunkowane na eliminowanie pojazdów, których masy lub naciski osi przekraczają wartości dopuszczalne.
Efektem prowadzonych działań było wykrycie 7 pojazdów które przekraczały dopuszczalne naciski na osie lub dopuszczalne masy całkowite.
Dodatkowo, na punktach kontrolnych zlokalizowanych na drogach krajowych nr 5, 15 oraz 62 weryfikowano  stan trzeźwości kierowców zawodowych.
W jednym przypadku ujawniono kierującego pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu kierowca  miał 0,69mg/l alkoholu i został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom WRD KMP we Włocławku.
Skala przeciążonym pojazdów poruszających się po drogach naszego województwa wciąż maleje, a działania prewencyjno-kontrolne przynoszą oczekiwany skutek.
Kolejne wzmożone kontrole już zostały zaplanowane.
 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności