WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Ważenia pojazdów na terenie Torunia

 Dwa 4 osiowe pojazdy przewożące ładunki sypkie zostały zatrzymane na terenie miasta Torunia.
W wyniku oględzin ładowni inspektorzy podjęli decyzję o weryfikacji parametrów pojazdów i zważeniu przedmiotowych pojazdów na najbliższym punkcie kontroli wagowych mieszczącym się przy Szosie Lubickiej w Toruniu.
W każdym z opisywanych przypadków ujawniono przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi napędowych oraz dopuszczalnych mas całkowitych pojazdów.
Pojazdy ważyły odpowiednio 34 i 39 tony przy określonej normie wynoszącej 32 tony.
Do czasu zakończenia czynności kontrolnych kierowcy  przeładowali nadmiar ładunku na inne jednostki transportowe.
W trzecim przypadku, inspektorzy pełniący czynności kontrolne na obwodnicy Torunia wytypowali do kontroli pojazd przewożący dwa 20 stopowe kontenery.  Weryfikacja dokumentów przewozowych świadczyła,  iż w jednym z nich nie ma ładunku, natomiast w drugim znajdowało się 23 tony ładunku.
Weryfikacja m.in. nacisków osi napędowej wykazała znaczne przekroczenie dopuszczalnych wartości.
Po uwzględnieniu tolerancji,  wynik nacisku podwójnej osi napędowej ciągnika siodłowego wyniósł ponad 21 ton przy dopuszczalnej wartości 19 ton. W tym przypadku, pojazd również przywrócono na miejscu do normatywności.  Dodatkowo, zapisy tachografu cyfrowego u kontrolowanego kierowcy ujawniły liczne naruszenia dot. czasu pracy.
We wszystkich opisywanych przypadkach wszczęto postępowania administracyjne, a kierowców ukarano stosownymi mandatami karnymi.
  

 
0

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności