WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Ważenie pojazdów w Koronowie

W dniu 12 marca br. na drodze krajowej nr 56 w Koronowie inspektorzy WITD w Bydgoszczy zatrzymali do rutynowej kontroli dwa pojazdy członowe przewożące ładunki sypkie w postaci piasku. Przypuszczając, że pojazdy mogą być przeładowane inspektorzy skierowali je na punkt wagowy w miejscowości Wilcze Gardło, gdzie dokonali pomiarów ich mas całkowitych i nacisków osi. Przypuszczenia inspektorów całkowicie się potwierdziły: pojazdy zamiast przepisowych 40 ton ważyły blisko 46 ton. Zbyt duża masa ładunku umieszczona na pojazdach spowodowała także przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi napędowych o ponad 4 tony, przy dopuszczalnych 8 tonach ma oś.
Wobec podmiotów wykonujących przewozy drogowe oraz załadowców zostaną wszczęte postępowania wyjaśniające. Ponadto inspektorzy wstrzymali przewozy do czasu rozładowania nadwyżki przewożonego towaru i przywrócenia normatywności pojazdów.
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności