WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Ważna informacja o funkcjonowaniu Inspektoratu

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje, że działając na podstawie art. 22 ust.1 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r.  zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2020 poz. 1845 z późn. zm.), w związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 lutego 2020 r. w sprawie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (Dz. U. 2020 r. poz. 325) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 1758 z późn. zm.),w trosce o bezpieczeństwo interesantów  i pracowników od dnia 9 listopada 2020 r. do odwołania ogranicza bezpośrednią obsługę interesantów w siedzibie Inspektoratu oraz w Oddziałach Terenowych.
Wejście do Inspektoratu lub Oddziału Terenowego będzie możliwe tylko i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach,  po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie pod odpowiednim numerem telefonu wskazanym na stronie internetowej Inspektoratu www.witd.bydgoszcz.pl albo po uzgodnieniu z pracownikiem Inspektoratu prowadzącym daną sprawę.
 
Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego informuje również, że zgodnie z ustawą z dnia 14 sierpnia 2020 r. o zmianie ustawy-Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r. poz. 1517), od dnia 4 października 2020 r. zwrotu zatrzymanego przez Inspekcję Transportu Drogowego dowodu rejestracyjnego lub pozwolenia czasowego może dokonać także Stacja Kontroli Pojazdów, po przeprowadzeniu badania technicznego odpowiadającego przyczynie zatrzymania – przez przekazanie do Centralnej Ewidencji Pojazdów informacji o zwrocie tego dokumentu.
Powyższa zmiana przepisów umożliwia zatem uzyskanie przez użytkownika pojazdu zwrotu zatrzymanego dowodu rejestracyjnego lub pozwolenia czasowego bez konieczności wizyty w siedzibie jednostki Policji, Inspekcji Transportu Drogowego lub w Wydziale Komunikacji.
Za utrudniania przepraszamy.
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności