WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Wizyta Głównego Inspektora Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Szef ITD spotkał się również z inspektorami i pracownikami WITD oraz GITD w Bydgoszczy. Na koniec wizyty w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego, Główny Inspektor wziął udział w centralnych obchodach Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.

W trakcie dzisiejszego (21 września) spotkania w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim mówiono o głównych obszarach działalności ITD, specyfice dróg w regionie i występujących nieprawidłowościach w transporcie ciężkim. Szef ITD Alvin Gajadhur w rozmowie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem podkreślił, że inspektorzy kujawsko-pomorskiej ITD mają duże doświadczenie i wiedzę ekspercką w zakresie m.in. kontroli wagi i stanu technicznego pojazdów oraz wykrywaniu niedozwolonych ingerencji w instalacjach tachografów. Rozmawiano też o wzmocnieniu potencjału kontrolnego ITD, w tym wyposażeniu inspektorów w coraz nowocześniejszy sprzęt pomiarowo-kontrolny.
W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku inspektorzy kujawsko-pomorskiej ITD skontrolowali ponad 5,6 tys. pojazdów. Blisko 42 proc. kontroli dotyczyło przewoźników zagranicznych.
Główny Inspektor, w trakcie spotkania z pracownikami i inspektorami WITD oraz GITD w Bydgoszczy, podkreślił że realizowane przez nich działania mają bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w transporcie oraz ruchu drogowym, zapewnienie warunków dla przestrzegania zasad uczciwej konkurencji i ochronę rodzimego rynku transportowego. Szef ITD podziękował za codzienną pracę i zaangażowanie. Rozmawiano nie tylko o bieżącej sytuacji, ale też planowanych inwestycjach i dalszym rozwoju ITD.
Szef ITD wziął również udział w centralnych obchodach Dnia Krajowej Administracji Skarbowej, które odbywały się w Bydgoszczy. Na ręce Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Magdaleny Rzeczkowskiej, złożył list gratulacyjny oraz w imieniu całej społeczności ITD przekazał pracownikom i funkcjonariuszom KAS życzenia dalszych sukcesów.

 
 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności