WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Wyłącznie z ruchu drogowego niesprawnej ciężarówki....

 Organoleptyczna kontrola stanu technicznego wykazała, że tarcza hamulcowa znajdująca się na jednej z osi naczepy nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Kontrolujący inspektor stwierdził pęknięcie tarczy hamulcowej, które skutkowało wycofaniem pojazdu z ruchu i wszczęciem postępowania wyjaśniającego. 
W związku z tym, że przewóz odbywał się na podstawie zezwolenia wielokrotnego CEMT/EKMT, inspektor uznał, iż ww. pojazd nie spełnia warunków określonych w certyfikacie potwierdzającym spełnienie wymogów bezpieczeństwa w zakresie układu hamulcowego. 
Warto wspomnieć, iż ten sam pojazd został skontrolowany na początku bm. miesiąca i również została stwierdzona usterka niebezpieczna w postaci pękniętej tarczy hamulcowej naczepy. 
Na poczet przyszłej kary administracyjnej przewoźnik wpłacił kaucję w wysokości 12000zł, natomiast kierujący został ukarany stosownym mandatem karnym. Zatrzymano dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu, a na miejsce kontroli przyjechał mobilny serwis, który zajął się naprawą.
 

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności