WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
 
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Wypadek autokaru.

W dniu 18 października 2018 r., inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy, zostali wezwani przez funkcjonariuszy KPP Świecie do wypadku, jaki miał miejsce w miejscowości Zbrachlin, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5, z drogami na Pruszcz i na Topolno.
W miejscu tym, czołowo zderzył się autobus z samochodem ciężarowym przewożącym sypki cement oraz z dwoma samochodami osobowymi. W wyniku zdarzenia ucierpiały 3 osoby. Stan zdrowia dwóch z nich był na tyle dobry, że zostały przewiezione do szpitala karetkami, natomiast stan trzeciej osoby był na tyle poważny, iż do szpitala została przetransportowana śmigłowcem LPR.
Inspektorzy zostali wezwani w celu udzielenia wsparcia technicznego, przede wszystkim odnośnie zabezpieczenia danych cyfrowych znajdujących się na kartach cyfrowych kierowców oraz w tachografach zainstalowanych w autobusie i ciężarówce. Kontrola przedmiotowych danych nie wykazała żadnych nieprawidłowości zarówno jeśli chodzi o normy prowadzenia pojazdów czy prawidłowości rejestrowania swoich aktywności przez kierowców. Ustalono natomiast, iż dozwolona prędkość obu pojazdów została nieznacznie przekroczona. Przyczyny wypadku ustala Policja. 



 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności