WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Wywrotka za ciężka o ponad 6 ton

W dniu 29 sierpnia br. podczas pełnienia zadań służbowych na terenie powiatu żnińskiego, inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli 4-osiowy samochód ciężarowy przewożący ładunek sypki (kruszywo). Po skierowaniu na stanowisko pomiarowe i dokonaniu ważenia okazało się, że pojazd zamiast przepisowych 32 t waży 38,6 t. Zbyt duża ilość przewożonego ładunku spowodowała także przekroczenie dopuszczalnego nacisku na jego podwójnej osi napędowej o 4,9 t – co szczególnie negatywnie wpływa na stan nawierzchni dróg, zwłaszcza w okresie panujących upałów.
Wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Ponadto przed kontynuowaniem przewozu pojazd musiał zostać częściowo rozładowany.

 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności