WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Z Turcji na parking depozytowy

Pojazd, którym przewoźnik zza naszej południowej granicy przewoził towar z Turcji do Polski, został zatrzymany w dniu 16 maja br. na drodze ekspresowej S10 w okolicach Torunia. Podejrzenia kontrolującego inspektora ITD wzbudziły zapisy tachografu dotyczące aktywności kierowcy. Badania instalacji tachografu specjalistycznym sprzętem wskazały na ingerencję w jego działanie. W związku z  powyższym pojazd został skierowany do uprawnionego serwisu tachografów, gdzie ujawniono dodatkowy, zmanipulowany czujnik ruchu oraz urządzenie do jego uruchamiania. Wskutek powyższego podczas prowadzenia pojazdu tachograf rejestrował odpoczynek kierowcy.
W związku z tym kierowca został ukarany mandatem karnym, a wobec przewoźnika drogowego oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie wszczęto postępowania administracyjne. Sam pojazd – po przywróceniu instalacji tachografu do stanu zgodnego z przepisami – został umieszczony na parkingu depozytowym do czasu uiszczenia kaucji.
 


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności