WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Z aplikacją, ale bez licencji

 W dniu 27 sierpnia br. inspektorzy z WITD w Bydgoszczy podjęli kontrolę samochodu osobowego marki Opel Insignia, którego kierowca świadczył zarobkowy przewóz osób na podstawie zlecenia otrzymanego za pośrednictwem aplikacji mobilnej zainstalowanej w smartfonie.
W trakcie kontroli okazało się, że kierujący świadczący działalność regulowaną przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym i zarobkujący na wykonywaniu usług przewozowych nie posiada wymaganego uprawnienia w postaci odpowiedniej licencji na wykonywanie transportu drogowego osób. Ponadto realizowana przez niego usługa odbywała się wbrew przepisom regulującym zasady świadczenia przewozów okazjonalnych osób, które co do zasady mogą być wykonywane pojazdami konstrukcyjnie przystosowanymi do przewozu powyżej 7 osób. Sam kierowca nie posiadał także odpowiednich badań lekarskich i badań psychologicznych niezbędnych do wykonywania pracy na tym stanowisku.
W związku z powyższym zostały wobec niego wszczęte postępowania administracyjne z tytułu wykonywania transportu drogowego bez wymaganej licencji, wykonywania przewozu okazjonalnego pojazdem nie spełniającym kryterium konstrukcyjnego oraz wykonywania przewozu drogowego przez kierowcę nie posiadającego wymaganych badań lekarskich i badań psychologicznych. Za powyższe naruszenia ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym przewiduje kary pieniężne w łącznej kwocie 14000 złotych.
Poddany kontroli „pseudo przewoźnik” stanowił nieuczciwą konkurencję w stosunku do licencjonowanych przewoźników drogowych świadczących usługi przewozu osób zgodnie z przepisami regulującymi ten obszar działalności gospodarczej.
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności