WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Z pęknięta tarczą na parkingu depozytowym

W dniu 2.12.2020r., inspektorzy z grudziądzkiego oddziału kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego, pełniący obowiązki na ekspresowej „10” w okolicach Torunia, zatrzymali do kontroli pojazd członowy, należący do mołdawskiego przewoźnika. Organoleptyczna kontrola stanu technicznego wykazała, że tarcza hamulcowa znajdująca się na jednej z osi naczepy nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Kontrolujący inspektor stwierdził pęknięcie tarczy hamulcowej, które skutkowało wycofaniem pojazdu z ruchu i wszczęciem postępowania wyjaśniającego. 
W związku z tym, że przewóz odbywał się na podstawie zezwolenia wielokrotnego CEMT/EKMT, inspektor uznał, iż ww. pojazd nie spełnia warunków określonych w certyfikacie potwierdzającym spełnienie wymogów bezpieczeństwa w zakresie układu hamulcowego. 
Za powyższe naruszenie przewoźnikowi grozi kara administracyjna w wysokości 12000zł, natomiast kierujący ukarany stosownym mandatem karnym. 
Do momentu uiszczenia kaucji na poczet kary oraz usunięcia usterki zakwalifikowanej jako niebezpieczna pojazd został umieszczony na parkingu depozytowym w Toruniu. 
  
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności