WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Za ciężka maszyna drogowa i szkło

Pierwszy zestaw przewoził maszynę drogową (tzw. kruszarkę). Po zważeniu okazało się, że zamiast przepisowych 40 ton waży 55,85 ton, czyli o prawie 16 ton więcej. Ponadto naciski osi naczepy przekraczały dopuszczalną wartość o 4,85 ton. Na takie parametry przewoźnik nie posiadał wymaganego zezwolenia uprawniającego do przejazdu pojazdu nienormatywnego. Dlatego kruszarka musiała zostać przeładowana na naczepę posiadającą większą ilość osi – tak, aby naciski mieściły się w normach.
Drugim zatrzymanym do kontroli zestawem przewożono szkło. W tym przypadku zespół pojazdów ważył ponad 46 ton. Ta kontrola zakończyła się przeładowaniem części elementów szkła na drugą ciężarówkę. 
W obydwu przypadkach wobec przewoźników drogowych zostały wszczęte postępowania administracyjne o nałożenie kar pieniężnych.
 
 
 

 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności