WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Zestaw kluczy uniwersalnych...


Dzisiaj inspektorzy z grudziądzkiego oddziału WITD w Bydgoszczy prowadzili działania ukierunkowane na kontrole stanu technicznego autobusów dowożących dzieci do szkół na terenie gminy Płużnica.
Skontrolowano 5 pojazdów należących do tego jednego z przewoźników z województwa kujawsko – pomorskiego. W każdym z kontrolowanych pojazdów inspektorzy stwierdzili usterki poważne lub niebezpieczne. Stwierdzono m.in.:
- nadmierną korozję elementów konstrukcyjnych podwozia,
- pęknięcia elementów konstrukcyjnych podwozia,
- niedozwolone przeróbki samoregulatorów hamulcowych,
- uszkodzone elastyczne przewody hamulcowe,
- wycieki z przekładni kierowniczej,
- wycieki płynów eksploatacyjnych z silnika,
- nieszczelny układ wydechowy.
Zatrzymano dowody rejestracyjne wszystkich skontrolowanych pojazdów, w dwóch przypadkach wydano zakaz dalszej jazdy. Kierowców ukarano mandatami karnymi, a wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem wszczęto postępowanie administracyjne z tytułu wykonywania przewozu drogowego pojazdem posiadającym usterki zakwalifikowane jako niebezpieczne.
W tym miejscu nalezy wspomnieć, iż kujawsko-pomorscy inspektorzy transportu cyklicznie sprawdzają stan techniczny gimbusów m.in. z wykorzystaniem infrastruktury Stacji Kontroli Pojazdów. Tak też było w opisywanej gminie Płużnica. Niestety takiej kondycji taboru wykorzystywanego do transportu dzieci i młodzieży nigdy nie ujawniono.


 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności