WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO
w Bydgoszczy
  
Dane teleadresowe:
Wojewódzki Inspektorat
Transportu Drogowego
w Bydgoszczy
ul. Hetmańska 28,
85-039 Bydgoszcz
Zły stan techniczny Gimbusów

Dzisiaj (1.03br.), inspektorzy z WITD w Bydgoszczy dokonali kontroli stanu technicznego autobusów dowożących dzieci do Szkoły Podstawowej w Pruszczu Pomorskim, w powiecie świeckim. Podczas kontroli autobusów na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów inspektorzy stwierdzili wiele usterek, skutkujących wyeliminowaniem pojazdów z ruchu po drogach publicznych. 
Inspektorzy stwierdzili m.in. usterki układów hamulcowych, w tym nadmierne różnice sił hamowania kół na jednej osi oraz brak siły hamowania hamulca postojowego na co najmniej jednym kole, nieszczelne przewody hamulcowe, braki w oświetleniu pojazdów, wycieki płynów eksploatacyjnych oraz korozję elementów podwozia. 
W związku z stwierdzonymi usterkami zostały zatrzymane dowody rejestracyjne pojazdów, a kierowcy zostali ukarani stosownymi mandatami karnymi. Przewoźnik zobowiązał się do podstawienia zastępczych autobusów, w celu rozwiezienia uczniów do miejsc ich zamieszkania. 
 
 
 
AKTUALNOŚCI | STRUKTURA WITD | INFORMACJE | GALERIA | PORADY | KONTAKT
Projekt i wykonanie Inter-Comp.Pl
X

Ta strona używa plików cookies, aby ułatwić proces dostosowania zawartości serwisu internetowego do oczekiwań Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci przeglądarki. Zawsze jednak możesz zmienić ustawienia cookies w przeglądarce. Zapoznaj się z polityką prywatności